Anasayfa | İletişim info@kadinhastaliklarimerkezi.com
Koşu Yolu Kadın Hastalıkları Merkezi

Kadın Hastalıkları Merkezi


"Butik" Klinik


Özel Kadın Hastalıkları Merkezimiz, 2003 yılından bu yana müstakil binasında hizmet vermektedir. 400 m2 kapalı alanda hizmet veren kliniğimizde, Kadın ve Çocuk Sağlığı konularında uzmanlaşmış hekimlerimiz ile klinik değerlendirme, görüntüleme ve laboratuar gereksimleriniz karşılanabilmektedir. Ferah ve geniş hasta görüşme odalarında hastalarımız hekimlerimizce değerlendirilmekte, muayene odalarında kolposkopi ve dört boyutlu ultrasonografi gibi incelemeleri uygulanabilmektedir. Ayrıca modern ameliyathanesi ve cerrahi sonrası takip için düzenlenmiş servisi ile kliniğimiz özellikle günübirlik cerrahilerin güvenle uygulanabileceği donanıma sahiptir. Özellikle hasta hakları ve gizliliğine büyük önem veren kliniğimizin işleyişinde hastalarımız tüm basamakta tedavilerini kurum değiştirmeden, aynı gün klinik bünyemizde gerçekleştirebilmektedir.

Kliniğimizde verilen hizmetlerimiz şu şekildedir:

Gebelik takibi
Özel Kadın Hastalıkları Merkezimizde, dört boyutlu ultrasonografi cihazımız ve tecrübeli ekibimiz ile gebelik takipleriniz uluslararası standartlarda yapılabilmektedir. Kliniğimizde ikili ve üçlü tarama testleri uygulanabilmekte, ikinci düzey ultrasonografi (ayrıntılı ultrason) taraması herhangi bir kuruma gönderilmeden, hekimlerimizce yerine getirilmektedir. Gebeliğin sağlıklı şekilde tamamlanmasının ardından normal doğum, ağrısız epidural doğum ve gerekli koşullarda sezaryen ameliyatı ile bebekleriniz dünyaya getirilmektedir.

Cerrahi uygulamalar
Kliniğimizin cerrahi prensibi minimal invazif yaklaşım şeklindedir. Bu doğrultuda birçok patoloji, hastalarımızın kısa sürede iyileşerek sosyal hayatlarına dönebilecekleri, ameliyat sonrası daha az ağrı hissedecekleri cerrahi teknikler ile tedavi edilmektedir. Her türlü teknolojik yapının yer aldığı ameliyathanemizde günübirlik cerrahiler anestezi uzmanlarımız eşliğinde güvenle uygulanmaktadır. Özellikle laparoskopi ve histeroskopi gibi jinekolojik endoskopi yöntemleri, konularında birçok bilimsel çalışmaları olan hekimlerimizce başarı ile uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası servisimizde takipleri yapılan hastalarımız ve yakınları aynı gün içinde ameliyatlarını uygulayan hekimler ile birlikte, odalarında hazır bulunan DVD-TV sistemlerinden ameliyat CD’lerini seyrederek, sorularını hekimlerimiz ile paylaşabilmektedirler. Ayrıca kliniğimiz bünyesinde hastalarımızın şikayetleri, hekimlerimizin yaklaşımları doğrultusunda idrar kaçırma ve üreme organlarının sarkmaları ile ilgili cerrahiler de başarıyla uygulanabilmektedir.

Kısırlık tedavisi
Kliniğimiz kısırlık nedeniyle başvuran hastalarımıza basit yumurtlama tedavilerinden, aşılama ve tüp bebek uygulamalarına kadar tüm tedavi seçeneklerini sunabilmektedir. Hastalarımızın tüm tetkikleri tamamlandıktan sonra, hekimlerimizce oluşturulan “planlama toplantısı”nda, hastalarımız beklentileri ve ekonomik kaygıları doğrultusunda en uygun tedavi yöntemine yönlendirilmektedir. Tüm tedavi takipleri kliniğimizde yapılan hastalarımız, gebelik elde edildikten sonrasında da hekimlerimizce takip edilebilmekte, doğum sonrasında da çocuk polikliniğimizde bebeklerinin takiplerine de devam edebilmektedir.

Kanser taramaları
Kliniğimizde tüm jinekolojik kanser taramaları yapılmaktadır. Rahim, rahim ağzı, yumurtalık ve meme gibi birçok kanserin klinik muayene ve görüntüleme yöntemleri ile taraması uygulanmaktadır. Rahim ağzı kanseri önlenmesinde HPV aşıları, erken tanınmasında pap-smear testleri kliniğimizce yapılmakta, hastalarımız istekleri doğrultusunda “kanserden korunma programı”na dahil edildiklerinde, hayatları boyunca tüm jinekolojik kanser taramaları kliniğimizce yönetilerek, aktif olarak hasta ile paylaşılmaktadır. Kanser öncesi evrede ya da erken evrede tespit edilmiş patolojiler, ameliyathanemizde opere edilebilmekte, hastalarımız servisimizde takip edildikten sonra genellikle aynı gün taburcu edilebilmektedir.

Menopoz ve Cinsel hayat
Menopoz dönemindeki hastalarımızın hormon takipleri, dijital mammografi ve kemik dansitometri tetkikleri kliniğimizde takip edilebilmektedir. Benzer şekilde vajinismus ve orgazm bozuklukları gibi cinsel fonksiyon patolojileri Kadın Hastalıkları uzmanları ve psikiyatrist hekimlerimizden oluşan ekibimiz tarafından çok yönlü olarak tetkik ve tedavi edilebilmektedir.

Çocuk Hastalıkları
Kliniğimiz sağlam çocuk gelişimi, rutin aşılama uygulamaları takibinin yanı sıra her türlü çocuk hastalıklarının tedavisinde de hizmet sunmaktadır. Çocuklarınız güven hissi içerisinde, onların memnuniyetini üst düzeye çıkaracak şekilde muayene edilmekte, tüm tetkikleri kliniğimizce uygulanabilmektedir.

Beslenme ve Psikolojik Danışmanlık
Hastalarımıza uzman diyetisyenlerimiz ile beslenme bozuklukları ve kilo kaygıları konularında destek olmaktayız. Ayrıca gebelik şeker hastalığı, gebelik zehirlenmesi, polikistik over sendromu gibi beslenme düzenlenmesi gereken patolojilerde hastalarımız Kadın Hastalıkları uzmanlarımız ve diyetisyenlerimiz işbirliği ile takip edilmektedir. Uzman psikologlarımız ile tüm psikolojik rahatsızlıklarının çözümünde de hastalarımızın yanında yer almaktayız.


Her yönüyle sizin memnuniyetimiz prensibi ile oluşturduğumuz hekimlik anlayışımız doğrultusunda sizin ve çocuğunuzun sağlığının korunmasında yanınızda yer almaktan mutluluk duymaktayız…

Sağlığınız bizim önceliğimizdir…

KLİNİK MİSYONUMUZ

Seçkin hekim kadrosu ile etik değerlerden asla ödün vermeden, hasta haklarına saygılı, hasta ve çalışan personel memnuniyeti odaklı, kaliteli ve ekonomik sağlık hizmetini uluslararası kalite standartlarında sunmaktır.

KLİNİK VİZYONUMUZ

Klinik olarak sağlık hizmetlerinde kusursuz, hasta ve çalışan personel memnuniyetinde kararlı, seçkin kadrosu ve nitelikli alt yapısı, bilimsel yeniliklere uygun tıbbi uygulamaları ile ülkemizin referans sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektir.

KLİNİK DEĞERLERİMİZ
  • Hasta odaklı çalışma
  • Dürüst yaklaşım
  • Hasta dostu yaklaşım
  • Öncülük
  • Bilimsellik
  • Hasta ve çalışan personel memnuniyeti
  • Mükemmelcilik ve Ayrıntıcılık
  • Toplum ve çevreye saygı
  • Hasta haklarına hassasiyet
  • Güleryüzlü hizmet
RESİMLER İLE KADIN HASTALIKLARI MERKEZİ